En güzel Cuma mesajları! (14 Nisan Cuma namazı kaçta?)

14 Nisan 2017 Cuma 07:16
en-guzel-cuma-mesajlari-14-nisan-cuma-namazi-kacta

Bugün 14 Nisan 2017 Cuma günü! Müslümanlar için en önemli günlerden birisi Cuma günü vesilesi ile sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel resimli Cuma mesajları ve sözlerini yine sizler için derledik. Peki 14 Nisan Cuma namazı kaçta?

İslam aleminin en mübarek günlerinden olan Cuma günü, tüm Müslümanlar birbirini en güzel Cuma mesajları ile sevindirirler. Bugünde yapılacak ibadetler daha da sevap kazanmaktadır. Sizler için hazırladığımız bu haberimizde hem Cuma namazı saatlerini hem de birbirinden güzel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz.

Müslüman toplumun Yüce Allah tarafından belirlenen bazı özel günleri vardır. Bunlar dini açıdan büyük önem taşıyan günlerdir. Allah huzurunda aslında her günümüz çok önemliyken diğer yandan da özel olarak belirlenmiş bazı günler vardır. Bunlar: dini bayramlar, kandiller ve de hafta da bir gün Cuma günüdür. Cuma günü öyle hayırlı bir gündür ki Müslümanlar bu günde de ibadetlerini yaparak daha çok sevap kazanabilirler. Müslüman toplumun dini kitaplarından olan Kur’an-ı Kerimde Cuma gününün önemini anlatan bazı hadisler vardır. Cuma, müminlerin bayramıdır. Bugün yapılan ibadetlere en az, iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da, iki kat yazılır. Bu hadis gibi daha Peygamber Efendimiz’in  (s.a.v) Cuma gününün ne kadar önemli olduğunu vurgulayan pek çok hadis vardır. İşte bu nedenle Cuma gününde Allah’ın buyruklarını yerine getirmeleri gerekir. Erkeklerden istenen Cuma namazını kesinlikle kaçırmamaları gerekir.

Cuma günün hayrı o kadar fazladır ki bu önemli günde Müslümanlar birbirlerini hatırlamayı unutmamalıdır. Telefonlar ile birbirlerini mutlaka arayıp sormalıdır. Günümüzde artık yaşlısı genci herkesin kendine özel bir cep telefonu vardır. Bu nedenle de cep telefonları sayesinde iletişim daha da kolay bir hale gelmiştir. Cuma günlerinde de yakınlarımızı sevdiklerimizi büyüklerimizin varlığını unutmamalıyız. Böyle olunca da bizler mutlaka bu hayırlı günlerde yakınlarımıza mesajlar atmalıyız. Artık mesajlaşmanın da artış gösterdiği bugünler de Cuma mesajları da artmaya başlamıştır. Cuma mesajlarını birbirlerine yollayarak iyi dilekler de bulunabilirler. Aralarında olan sevgi bağlarını bu şekilde güçlendirebilirler. Yaşlıları arayıp sorabilirler, yaşıtlarına ise güzel ve iyi dilekler içeren bu Cuma gününün önemini hatırlatan mesajları yollayabilirler. Cuma günü kendi ibadetlerini tamamladıktan sonra haberleşmeyi de atlamamaları gerekir. Şimdi ise sizlere Cuma günü sevdiklerinize gönderebilecek olduğunuz bazı Cuma mesajları hakkında örnekler vereceğiz.


EN GÜZEL CUMA MESAJLARI

 • “Bir dua gönderiyorum hepinize, sağlık, mutluluk, huzur olsun, sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolsun, Allah’ın selamı üzerinize olsun hayırlı cumalar dilerim.”
 •  
 • “Rabbim, yarar getirmeyen bilgiden, korkmayan kalpten, duyulmayan duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o kötü bir arkadaştır, hıyanetten ki o ne kötü sırdaştır; tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, Deccal fitnesinden kötülüğünden, kabir azabından, hayatın ve ölümün fitnesinden sana sığınırım. Cumamız mübarek olsun.”


   
 • “Yine takvim yaprakları Cuma'yı gösteriyor, Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bizlere esenlik versin. Ahir zaman fitnelerinden, kazalardan, belalardan, sıkıntılardan, şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından bizi ve sevdiklerimizi korusun. Hakkımızda hayırlı olan hacetlerimizi kabul buyursun. Selam ve Dua ile hayırlı cumalar.”
 • “Allah’ım, nerede kin varsa, oraya sevgi götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede darılma varsa, oraya barış götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize. Allah’ım, nerede karanlık varsa, oraya aydınlık götürme gücünü ver bize. Hayırlı nurlu, bereketli cumalar.”
 •  
 • “Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.”

 • “Allah’ım hamd sanadır. Salatın, övdüğün ve seçtiğin kulun ve Resulün Muhammed’e ve Onun pak aline, ashabına olsun. Bize bu büyük Cuma gününde alemlere rahmet olarak gönderdiğin Resulüne salat ve selam ederek, katından bağışlanma ve kurtuluş ümit etmeyi nasip et. Cumanız mübarek olsun.”
 •  
 • “Kalplerde güller kurumuştu, yürekler buruk kalmıştı, sevgiler hasretti sevgiye, bugün bir gül doğdu. Bu gülün tomurcuğunu ekin kalbinize, sulayın gülünüzü, gözyaşınızla, büyütün gülünüzü sevginizle, koklayın gülünüzü, duyun muştu kokusunu yüreğinizde, açın kalbinizi, girin gül bahçenize, sessizce eğilin bir güle, usulca koklayın bu gülü, güzelce alın elinize, verin sevdiğinize o tatlı gülü, çünkü o gül peygamber gülü. Cumamız gül kokulu olsun. Hayırlı cumalar.”
 •  
 • “Gökten ne yağdı da yer kabul etmedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu dünya’ya kim geldi de gitmedi. Hangi dert hangi sıkıntı bitmedi. Allah’ın rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yalvardı da O işitmedi. Kim Rabbim dedi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle… Hayırlı Cumalar!”

 • “Allah'ım şu mübarek cuma günü hürmetine ülkemizin dirliğini, birliğini bozmak isteyenlere, askerimize, polisimize, halkımıza zarar vermek isteyenlere sen fırsat verme yarabbi. Görevi başında bizim için canını ortaya koyan tüm güvenlik güçlerimizi sen koru ve muzaffer eyle. Ayyıldızlı al bayrağın gölgesinde ezan sesiyle ülkemizi bir ve daim eyle Amin. Ülkemizin şu sıkıntılı zamanında görüşümüz ne olursa olsun derdimiz ülkemiz olsun. Selam ve dua ile hayırlı cumalar.”


Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/en-guzel-cuma-mesajlari-14-nisan-gundem-2432227/Etiketler: sağlık , bugün , deccal , İslam , Video , fırsatHaber okunma sayısı: 7220

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

 • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER