Trump'tan 'beceriksiz' tepkisi: Kendisinden hoşlanılmıyor

09 Temmuz 2019 Salı 00:41
trumptan-beceriksiz-tepkisi-kendisinden-hoslanilmiyor

ABD Başkanı Donald Trump, kendisi hakkında "beceriksiz" dediği iddia edilen İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch için "Büyükelçiyi tanımıyorum ama Washington'da kendisinden hoşlanmıyor ve hakkında iyi düşünülmüyor. Artık kendisiyle işimiz olmayacak" ifadesini kullandı.

Trump, kendisi hakkındaki yazışmaları sızan İngiliz büyükelçi hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı.

İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit konusunu ele alma biçiminin  yanlış olduğunu savunan Trump, "Ona bu işin nasıl yapılması gerektiğini anlattım  ama o başka bir yolu seçmeye karar verdi." değerlendirmesinde bulundu.

Son günlerde kendisi hakkındaki olumsuz yazışmaları İngiliz medyasına  sızan İngiltere'nin Washington Büyükelçisini adını vermeden eleştiren Trump,  "Büyükelçiyi tanımıyorum ama Washington'da kendisinden hoşlanmıyor ve hakkında  iyi düşünülmüyor. Artık kendisiyle işimiz olmayacak. İyi haber şu ki büyük  Birleşik Krallık'ın kısa zaman sonra yen bir başbakanı olacak." ifadesini  kullandı.

Trump ayrıca, geçen ay İngiltere'ye gerçekleştirdiği devlet  ziyaretinde en fazla Kraliçe 2. Elizabeth'in kendisini etkilediğini sözlerine  ekledi.

"Beceriksiz" ifadesini kullanmış

İngiliz Daily Mail gazetesinin pazar günkü baskısı Mail On Sunday'deki  haberde, Darroch'ın diplomatik yazışmaları olduğu öne sürülen metinler  yayımlanmış, İngiliz Dışişleri Bakanlığı haberi yalanlamamıştı.

Haberde, Darroch'ın ABD Başkanı ile ilgili "Trump yönetiminin esasen daha normal, daha az işlevsiz, daha az tahmin edilemez, daha az hizipçi, diplomatik olarak da daha az sakar ve beceriksiz olacağına inanmıyoruz." ifadesine yer verilmişti.

Trump yönetimindeki Beyaz Saray'ın "yetkin" olarak görüleceğini  düşünmediğini kaydeden Darroch, ayrıca mevcut idarenin "utanç içinde sona  ermesine yol açabilecek bir şeylerin ortaya çıkabileceği" değerlendirmesini de  yapmıştı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ise söz konusu sızıntının  kaynağını araştırdıklarını açıklamıştı.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/trump-tan-beceriksiz-tepkisi--dunya-2901636/Haber okunma sayısı: 197

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER