"Kaşıkçı'nın nişanlısı adalet ve bazı cevaplar arıyor"

03 Mayıs 2019 Cuma 21:50
kasikcinin-nisanlisi-adalet-ve-bazi-cevaplar-ariyor

Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, Suudi  Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz'in, cinayet hakkındaki birçok soruya cevap ve adalet arayışında olduğunu yazdı.

Gazetede, "Kaşıkçı'nın nişanlısı adalet ve bazı cevaplar arıyor: 'Bu  ahlaki bir görev'" başlığıyla yayımlanan makalede, Cengiz'in profiline ve Kaşıkçı  hakkındaki görüşlerine yer verildi.

Cengiz'in 5 çocuklu bir ailenin kızı olarak Bursa'da doğduğunu ve  Kaşıkçı ile bir konferansta karşılaştıktan sonra ikili arasındaki ilişkinin  başladığına işaret edildi.

Kaşıkçı'nın İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna da Cengiz  ile gittiği ve Cengiz'in saatlerce Kaşıkçı'nın oradan çıkmasını beklediği ifade  edilen makalede, Kaşıkçı'nın cesedinin hala bulunamadığı da anımsatıldı.

Cengiz'in pek çok yerde yaptığı konuşmalar ile "Cemal Kaşıkçı: Hayatı-  Mücadelesi-Sırları" adlı kitaba verdiği görüşleriyle Kaşıkçı'yı anlattığı  belirtildi.

Makalede, Cengiz'in geçen ay yaptığı bir röportajda, "Bu davanın  hukuki ve insani bir şekilde sonuçlanması için birileri sorumluluk almalı. Bu  ahlaki bir görev." sözleri anımsatıldı.

Makalede, Cengiz'in, Kaşıkçı cinayetine ilişkin soruların cevabını  aramaya devam etmeye kararlı olduğu ve Kaşıkçı'nın başına gelenlerin bir daha  yaşanmaması için bu konudaki adalet arayışını sürdüreceği belirtildi.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/kasikci-nin-nisanlisi-adalet-ve-dunya-2868183/Haber okunma sayısı: 824

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER