Destici: Milletin kararının sandıkta tecellisini göreceğiz

09 Mayıs 2019 Perşembe 05:01
destici-milletin-kararinin-sandikta-tecellisini-gorecegiz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Milletin kararının bir kez daha sandıkta tecellisini göreceğiz. Önemli olan bu süreçte birlikteliğimizi korumaktır." dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde YSK'nin İstanbul'da seçimlerin  tekrarı doğrultusunda aldığı kararı değerlendirdi.

İstanbul seçimi için YSK'nin iptal kararı verdiğini hatırlatan  Destici, "İtiraz süreci boyunca biz, 'Gerek seçimlerin iptali doğrultusunda olsun  gerekse yapılan itirazların reddi konusunda olsun YSK'nin vereceği karara saygı  duyulmalı ve karar siyasi bir olgunluk ve demokratik bir tavırla karşılanmalı.'  demiştik. Biz hukukçu değil siyasetçiyiz. Hukuki tartışmalar hukukçular  tarafından yapılmalı. İkinci olarak beğensek de beğenmesek de uymak zorunda  olduğumuz bir YSK kararı var." ifadelerini kullandı.

Siyasi ve toplumsal kutuplaşmalara neden olacak her türlü politika  dilinin kullanılmamasını ve propaganda sürecinin yaşanmamasını dilediklerini  belirten Destici, kutuplaşma ve ayrışmalara neden olacak durumlara imkan  verilmemesi gerektiğini belirtti.

"Gerekli tedbirler alınmalı"

Destici, milletin iradesi ve tercihlerini istismar edecek her türlü  usulsüzlük ve istismardan uzak bir seçim sürecinin yaşanması istikametinde  gerekli tedbirlerin arttırılması gerektiğine işaret etti. Halkın sağduyusuna ve  ferasetine güvenilmesi gerektiğini vurgulayan Destici, "Millet, YSK'nin haksız  bir karar verdiğini düşünüyorsa bunu sandığa yansıtacaktır. Yok doğru bir karar  verdiğini düşünüyorsa onu da sandığa yansıtacaktır. Millete tekrar gidiliyor  olmasını da çok kötü bir şeymiş gibi çok anormal bir şeymiş gibi sunmanın da bir  anlamı yok. Millet kararını verecek. Milletin kararının bir kez daha sandıkta  tecellisini göreceğiz. Önemli olan bu süreçte birlikteliğimizi korumaktır." diye  konuştu.

BBP olarak duruşlarının değişmediğini belirten Destici, "Biz, BBP  olarak 15 Temmuz'da nerede durmuşsak, 16 Nisan'da, 24 Haziran'da, 31 Mart'ta  nerede durmuşsak bizim durduğumuz yer aynı. Duruşumuzu bir başkasının pozisyonuna  göre değerlendirmiyoruz, bizim ilkelerimiz var. PKK'nın uzantıları, siyasi  bölücüler neredeyse, BBP onun tam karşısındadır." dedi.

Türkiye'nin S-400 alımı ile ilgili değerlendirmede de bulunan Destici,  şunları kaydetti:

"Türkiye, özellikle hava savunma sistemimizi güçlendirecek olan S-400  projesinden vazgeçmeyecektir. Bizim için ülkemiz için hayati bir projedir.  Türkiye'yi karadan yenemeyeceklerini bilen şer güçler, Türkiye'nin güçlü bir hava  savunma sistemi kurmasını istememektedir ama Türkiye asla bu tehditlere boyun  eğmemiştir, bundan sonra da geri adım atmamalıdır."Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/destici-milletin-kararinin-siyaset-2870667/Etiketler: Temmuz , büyük birlik partisi , İstanbul , PKK , Video , YSK , BBPHaber okunma sayısı: 501

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER