beyaz-saraydan-f-35-aciklamasi beyaz-saraydan-turkiye-ve-f-35-aciklamasi almanyada-karrenbauer-resmen-savunma-bakani abdden-erbildeki-saldiriya-kinama irandan-silah-satan-olmayinca-kendimiz-urettik-aciklamasi cavusoglu-abd-ve-israilin-ortak-davamizi-rehin-almasina-izin-vermemeliyiz basina-10-milyon-dolar-odul-konulan-terorist-yakalandi son-dakika-fetullah-gulenin-yegenleri-hakkinda-karar-verildi gereken-cevap-en-kisa-surede-verilecek tbmmden-rabia-naz-karari-kabul-edildi

ABD yönetimince, S-400'lerden dolayı Türkiye'nin  artık F-35 projesinin parçası olamayacağı kaydedilerek, "ABD, Türkiye ile  stratejik ilişkisine halen çok değer vermektedir. NATO

ABD yönetimince, S-400'lerden dolayı Türkiye'nin artık F-35 projesinin parçası olamayacağı kaydedilerek, "ABD, Türkiye ile stratejik ilişkisine halen çok değer vermektedir. NATO

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi lideri mazbatasını alırken, Başbakan Merkel'in titreme nöbeti geçirmemek için töreni sandalyede takip etti.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Erbil'deki  saldırıya ilişkin, "En az bir Türk diplomatın öldürüldüğü Erbil'deki saldırıyı en  güçlü şekilde kınıyoruz. Bu ahlaksız

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ülkesinin  kendi savunma araçlarını üretmeye mecbur kaldığını ve ABD'nin Orta Doğu'daki  ülkelere silah satışına son vermesi

İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı, "Filistin davasının daha fazla dayanışma ve ortak eyleme ihtiyacı olmasına rağmen muhataplarımızın

Pakistan polisi, Hindistan'da 2001, 2006 ve 2008'de yüzlerce insanın öldüğü saldırıların arkasındaki Hafız Muhammed Said'i yolda gözaltına aldı.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yeğenleri Şamil Gülen ile Tavus Bin Keysan Gülen'e, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 12'şer yıl hapis

Erbil'de meydana gelen ve Türk diplomatları hedef alan hain saldırının ardından, saldırıyı kınayan açıklamalar peş peşe geldi.

TBMM Genel Kurulunda, "Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması" amacıyla TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergeleri birleştirilerek

beyaz-saraydan-f-35-aciklamasi

Beyaz Saray'dan F-35 açıklaması

ABD yönetimince, S-400'lerden dolayı Türkiye'nin  artık F-35 projesinin parçası olamayacağı kaydedilerek, "ABD, Türkiye ile  stratejik ilişkisine halen çok değer vermektedir. NATO müttefikleri olarak  ilişkilerimiz çok katmanlıdır ve sadece F-35'lere bağlı değildir." açıklamasında  bulunuldu.

beyaz-saraydan-turkiye-ve-f-35-aciklamasi

Beyaz Saray'dan Türkiye ve F-35 açıklaması

ABD yönetimince, S-400'lerden dolayı Türkiye'nin artık F-35 projesinin parçası olamayacağı kaydedilerek, "ABD, Türkiye ile stratejik ilişkisine halen çok değer vermektedir. NATO müttefikleri olarak ilişkilerimiz çok katmanlıdır ve sadece F-35'lere bağlı değildir." açıklamasında bulunuldu.

almanyada-karrenbauer-resmen-savunma-bakani

Almanya'da Karrenbauer resmen Savunma Bakanı

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi lideri mazbatasını alırken, Başbakan Merkel'in titreme nöbeti geçirmemek için töreni sandalyede takip etti.

abdden-erbildeki-saldiriya-kinama

ABD'den Erbil'deki saldırıya kınama

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Erbil'deki  saldırıya ilişkin, "En az bir Türk diplomatın öldürüldüğü Erbil'deki saldırıyı en  güçlü şekilde kınıyoruz. Bu ahlaksız şiddet eyleminin hiçbir şekilde bir  gerekçesi olamaz." açıklamasında bulundu.

irandan-silah-satan-olmayinca-kendimiz-urettik-aciklamasi

İran'dan "Silah satan olmayınca kendimiz ürettik" açıklaması

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ülkesinin  kendi savunma araçlarını üretmeye mecbur kaldığını ve ABD'nin Orta Doğu'daki  ülkelere silah satışına son vermesi gerektiğini açıkladı.

cavusoglu-abd-ve-israilin-ortak-davamizi-rehin-almasina-izin-vermemeliyiz

Çavuşoğlu: ABD ve İsrail'in ortak davamızı rehin almasına izin vermemeliyiz

İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı, "Filistin davasının daha fazla dayanışma ve ortak eyleme ihtiyacı olmasına rağmen muhataplarımızın çoğunun bugün burada olmadığını görmek üzücü. Bazı üyelerin neden bu toplantıya katılmadıklarının da farkındayım. ABD ve bazı ülkelerin, hatta İsrail'in bazı üye ülkelere baskı yaptığını da biliyorum ancak onların ortak davamızı rehin almasına asla izin vermemeliyiz. Benim birçok başkente mesajım bu" dedi.

basina-10-milyon-dolar-odul-konulan-terorist-yakalandi

Başına 10 milyon dolar ödül konulan terörist yakalandı

Pakistan polisi, Hindistan'da 2001, 2006 ve 2008'de yüzlerce insanın öldüğü saldırıların arkasındaki Hafız Muhammed Said'i yolda gözaltına aldı.

son-dakika-fetullah-gulenin-yegenleri-hakkinda-karar-verildi

Son dakika: Fetullah Gülen'in yeğenleri hakkında karar verildi!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in yeğenleri Şamil Gülen ile Tavus Bin Keysan Gülen'e, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 12'şer yıl hapis cezası verildi.

gereken-cevap-en-kisa-surede-verilecek

'Gereken cevap en kısa sürede verilecek'

Erbil'de meydana gelen ve Türk diplomatları hedef alan hain saldırının ardından, saldırıyı kınayan açıklamalar peş peşe geldi.

tbmmden-rabia-naz-karari-kabul-edildi

TBMM'den Rabia Naz kararı! Kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, "Rabia Naz Vatan başta olmak üzere şüpheli çocuk ölümlerinin araştırılması" amacıyla TBMM Başkanlığına sunulan araştırma önergeleri birleştirilerek bugün görüşülecek.

adnan-oktar-suc-orgutu-hakkindaki-iddianamenin-detaylari-belli-oldu

Adnan Oktar suç örgütü hakkındaki iddianamenin detayları belli oldu

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma sonucunda 171'i tutuklu 226 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamenin detaylarında, suç örgütü tarafından oluşturulan ''hukuk grubu"nun örgüte yönelik olası operasyona ilişkin hazırlık yaptığına dair detaylı bilgiler yer alıyor.

marshall-adalarinda-radyasyon-orani-cernobilden-bin-kat-fazla

Marshall Adaları'nda radyasyon oranı Çernobil'den bin kat fazla

ABD'nin 60 yıl önce nükleer testler yaptığı Pasifik Okyanusu'ndaki adaların bazı bölgelerinde, dehşete düşüren ölçümler yapıldı.

adnan-oktar-suc-orgutu-hakkindaki-iddianamenin-detaylari-belli-oldu

Adnan Oktar suç örgütü hakkındaki iddianamenin detayları belli oldu

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma sonucunda 171'i tutuklu 226 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamenin detaylarında, suç örgütü tarafından oluşturulan ''hukuk grubu"nun örgüte yönelik olası operasyona ilişkin hazırlık yaptığına dair detaylı bilgiler yer alıyor.

putinden-abye-diyaloga-haziriz-mesaji

Putin'den AB'ye diyaloğa hazırız mesajı

AB Komisyonu'nun yeni başkanı Der Leyen'i kutlayan Rusya lideri, uluslararası örgütle siyasi, ekonomik ve sosyal konularda işbirliği mesajı verdi.

hdpli-buyuksehir-belediye-baskanina-sorusturma

HDP'li büyükşehir belediye başkanına soruşturma!

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve bazı belediye meclis üyeleri hakkında, HDP'li bazı belediyelere yapılan yardımlarla ilgili resen soruşturma başlatıldı.

son-dakika-cumhurbaskani-erdogandan-erbildeki-saldiriya-iliskin-aciklama

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erbil'deki saldırıya ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Erbil'de konsolosluk çalışanlarımıza yönelik düzenlenen menfur saldırıyı kınıyorum. Saldırıda şehit olan çalışanımıza Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

katalanlarin-referandum-resti-ispanyayi-yeni-bir-erken-secime-surukleyebilir

Katalanların 'referandum' resti İspanya'yı yeni bir erken seçime sürükleyebilir

İspanya Başbakanı ve Sosyalist İşçi Partisi lideri Sanchez'e açık mektup gönderen özerk yönetim, güvenoyu almasında destek vermek için 'bağımsızlık referandumunu' şart koydu. Madrid yönetimi söz konusu talebi reddetti ancak yeni bir erken seçim göründü.

son-dakika-hrant-dink-davasinda-karar

Son dakika... Hrant Dink davasında karar!

Yargıtay'ın bozma kararı üzerine yeniden görülen Agos  Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada  birtakım suçlar yönünden zaman aşımının dolma ihtimali nedeniyle dosyası ayrılan  Erhan Tuncel'e 99,5 yıl, Ogün Samast'a 2,5 yıl, Yasin Hayal'e 7,5 yıl hapis  cezası verildi.

son-dakika-cavusoglu-saldirganlar-uc-kisi

Son dakika... Çavuşoğlu: Saldırganlar üç kişi

Dışişleri Bakanı, bir Türk diplomatın şehit edildiği Erbil'deki restoran saldırısı için gerekirse heyet gönderileceği bilgisini verdi.

fetocu-askerlerin-cezasi-belli-oldu

FETÖ'cü askerlerin cezası belli oldu!

İstanbul merkezli 22 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün  (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına  alınan 48 muvazzaf askerden 20'si tutuklandı.