Kilo şekeri tetikler

09 Haziran 2019 Pazar 10:06
kilo-sekeri-tetikler

Özel Egepol Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Kayhan Sevgi, aşırı kilolu ve hareketsiz yaşam sürdüren kişilerin şeker hastalığına yakalanma olasılığının arttığını söyledi.

Özel Egepol Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Kayhan Sevgi, aşırı kilolu ve hareketsiz yaşam sürdüren kişilerin şeker hastalığına yakalanma olasılığının arttığını söyledi. Dr. Sevgi, kanda, insülin isimli hormonun eksikliğiyle oluşan şeker hastalığının, şekerli ve bol idrara çıkılması, enerji kaybı, aşırı zayıflama ve aşırı sıvı tüketimiyle kendini belli ettiğine dikkat çekti. Şeker hastalığında her hastanın tedavisinin, kendine özel olması gerektiğini vurgulayan Dr. Kayhan Sevgi, “Hastaların periyodik muayenelerle takip edilmesi önemli. Hasta ve yakınlarının sürekli eğitimi, klinik seyir ve tedavi yan etkileri hakkında bilinçlendirilmesi gerekir. En hayati yan etki, hipoglisemidir (kan şekerinin aşırı düşmesi). Bu nedenle, bayılmak üzere olan şeker hastasına, kan şekeri ölçümünü beklemeden, şekerli su verilir” dedi. 

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/kilo-sekeri-tetikler/ege/haberdetay/09.06.2019/2886513/default.htmEtiketler: VideoHaber okunma sayısı: 174

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER