teknoloji-bagimliligi--elektronik-eroin turk-doktorlardan-prostat-kanseri-ameliyatinda-yeni-yontem ejder-meyvesi-nedir-ejder-meyvesinin-yararlari-nelerdir depresyona-karsi-ketamin otizm-down-sendromu--ve-sp-icin-kanun-hazirligi asperger-sendromu-nedir-nasil-olur-asperger-sendromu-tedavisi-var-midir meme-kanserinde-erken-tani-onemli sadece-hamile-kadinlar-mi-tatli-yiyor mhrs-ile-randevu-nasil-alinir-unutulan-randevulara-nasil-islem-uygulanir uyusturucu-maddenin-yerini-teknoloji-bagimliligi-aliyor

TBMM Bilişim ve Teknoloji Bağımlılığını Araştırma Komisyonu’nda konuşan İstanbul’daki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan ürolog Doç. Dr. Yiğit Akın ve Prof. Dr. Ali Gürbüz, prostat kanseri ameliyatında

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)'nin bugünkü oturumlarında sorulan bir sorudaki şıklardan biri olan ejder meyvesi, bugün hakkında en çok arama yapılan konulardan biri oldu. Peki

Uyuşturucu etkisiyle bilinen ve 50 yıl önce anestezi ilacı olarak kullanılmaya başlanan ketamin benzeri ‘Esketamin’ ilacının, depresyon başta olmak üzere pek çok psikiyatrik

TBMM’de down sendromu, otizm ve serebral palsili bireylerin sorunlarının çözümüne yönelik kurulan araştırma komisyonu, yasalarda yapılacak değişiklikler için çalışmaya

Asperger sendromu otizm sprektrum bozukluğu olarak adlandırılan tanı kümesinin bir parçası olarak görülür ve çeşitli alanlarda güçlüklere neden olabilen bir durumdur. İşte çok

Gözde Kuşadası Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ergün Temiz, her 8 kadından birinde görülen meme kanserinde erken tanının hayat kurtardığını söyledi.

Serdar Ortaç, önceki gece İrlandalı manken eşi Chloe Loughnan ile birlikte Etiler’de bir tatlıcıda görüntülendi.

Hastaneden randevu almak için Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS'ye giriş yapmanız gerekmektedir. Peki, MHRS randevusu nasıl alınır? Unutulan ya da gidilmeyen randevulara ne olur? İşte

TBMM Bilişim ve Teknoloji Bağımlılığını Araştırma Komisyonu’nda sunum yapan Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Barış Horzum,

teknoloji-bagimliligi--elektronik-eroin

Teknoloji bağımlılığı ‘elektronik eroin’

TBMM Bilişim ve Teknoloji Bağımlılığını Araştırma Komisyonu’nda konuşan İstanbul’daki Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Doç. Dr. Cüneyt Evren, teknolojik bağımlılığını “elektronik eroin” olarak nitelendirdi.

turk-doktorlardan-prostat-kanseri-ameliyatinda-yeni-yontem

Türk doktorlardan prostat kanseri ameliyatında yeni yöntem

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan ürolog Doç. Dr. Yiğit Akın ve Prof. Dr. Ali Gürbüz, prostat kanseri ameliyatında geliştirdikleri yeni yöntemle bir ilke imza attı. Normalde altı trokar ile yapılan ameliyatı üç trokara düşürmeyi başaran ekip, bu yöntemle ameliyat olan 50'den fazla hastanın çok daha kısa süre içinde sağlığına kavuşmasını sağladı.

ejder-meyvesi-nedir-ejder-meyvesinin-yararlari-nelerdir

Ejder meyvesi nedir? Ejder meyvesinin yararları nelerdir?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)'nin bugünkü oturumlarında sorulan bir sorudaki şıklardan biri olan ejder meyvesi, bugün hakkında en çok arama yapılan konulardan biri oldu. Peki merakla araştırılan Ejder meyvesi nedir?

depresyona-karsi-ketamin

Depresyona karşı ‘ketamin’

Uyuşturucu etkisiyle bilinen ve 50 yıl önce anestezi ilacı olarak kullanılmaya başlanan ketamin benzeri ‘Esketamin’ ilacının, depresyon başta olmak üzere pek çok psikiyatrik hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere, İngiltere’de gelecek kasım ayından itibaren yasal olarak satılabileceği bildirildi.

otizm-down-sendromu--ve-sp-icin-kanun-hazirligi

Otizm, down sendromu ve SP için kanun hazırlığı

TBMM’de down sendromu, otizm ve serebral palsili bireylerin sorunlarının çözümüne yönelik kurulan araştırma komisyonu, yasalarda yapılacak değişiklikler için çalışmaya başladı.

asperger-sendromu-nedir-nasil-olur-asperger-sendromu-tedavisi-var-midir

Asperger sendromu nedir, nasıl olur? Asperger sendromu tedavisi var mıdır?

Asperger sendromu otizm sprektrum bozukluğu olarak adlandırılan tanı kümesinin bir parçası olarak görülür ve çeşitli alanlarda güçlüklere neden olabilen bir durumdur. İşte çok merak edilen asperger sendromu ile ilgili bilinmesi gerekenler...

meme-kanserinde-erken-tani-onemli

‘Meme kanserinde erken tanı önemli’

Gözde Kuşadası Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ergün Temiz, her 8 kadından birinde görülen meme kanserinde erken tanının hayat kurtardığını söyledi.

sadece-hamile-kadinlar-mi-tatli-yiyor

‘Sadece hamile kadınlar mı tatlı yiyor?’

Serdar Ortaç, önceki gece İrlandalı manken eşi Chloe Loughnan ile birlikte Etiler’de bir tatlıcıda görüntülendi.

mhrs-ile-randevu-nasil-alinir-unutulan-randevulara-nasil-islem-uygulanir

MHRS ile randevu nasıl alınır? Unutulan randevulara nasıl işlem uygulanır?

Hastaneden randevu almak için Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS'ye giriş yapmanız gerekmektedir. Peki, MHRS randevusu nasıl alınır? Unutulan ya da gidilmeyen randevulara ne olur? İşte MHRS ile ilgili merak edilenler...

uyusturucu-maddenin-yerini-teknoloji-bagimliligi-aliyor

Uyuşturucu maddenin yerini ‘teknoloji bağımlılığı’ alıyor!

TBMM Bilişim ve Teknoloji Bağımlılığını Araştırma Komisyonu’nda sunum yapan Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Barış Horzum, çocukların fiziksel ortam yerine internette “sanal zorbalık” yapmaya başladığını söyledi.

kacis-sendromu-hastaligi-nedir-belirtileri-nelerdir

Kaçış sendromu hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir?

Kaçış sendromu hastalığı (Capillary leak syndrome), kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren hastalık, damarlardan protein, mineral ve suyun sızması" olarak tanımlanmaktadır. İşte kaçış sendromu hastalığının belirtileri ve diğer detayları haberimizde...

bebek-ve-diyet-gidalarinda-yeni-donem

Bebek ve diyet gıdalarında yeni dönem

Bebek ve küçük çocuk ek gıdaları ile vücut ağırlığı kontrolü için diyetin yerini alan gıdaların etiketinde ve reklamlarında, tedavi etme veya iyileştirme özelliğine sahip olduğunu bildiren ifadeler bulunamayacak.

burun-estetiginde-onemli-olan-uyum

Burun estetiğinde önemli olan uyum

Özel Ege Sante Tıp Merkezi’nden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Burak Kocagözoğlu, burun estetiği ameliyatında kullanılan tekniklerin hastalar tarafından çok merak edildiğini belirtti.

patentli-yerli-tibbi-cihaz-sayisi-100un-uzerinde

Patentli yerli tıbbi cihaz sayısı 100’ün üzerinde

Sağlık Federasyonu Başkanı Raşit Dinç, yerli üretimin önemini vurgulayarak, şu an 100’ün üzerinde Türk patentli tıbbi ürün olduğunu söyledi.

saglikli-beslenmek-isteyenlere-cozum-onerisi

Sağlıklı beslenmek isteyenlere çözüm önerisi

Lezzetini 83 yıllık mayasından alan Urban Bread ekmekleri, hafif ve sağlıklı beslenmek isteyenlere çözüm önerisi sunuyor.

kalp-ritmini-takip-eden-e-dovme

Kalp ritmini takip eden e-dövme

Austin Texas Üniversitesi’nde yeni bir e-dövme geliştirildi. Diğer e-dövmelere kıyasla daha iyi sonuçlar verdiği iddia ediliyor.

mhrsden-randevu-nasil-alinir-randevumu-nasil-iptal-edebilirim

MHRS'den randevu nasıl alınır? Randevumu nasıl iptal edebilirim?

T.C Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. İnternet üzerinden hastanelerden randevu almak isteyenler MHRS sistemine akın ediyor. Peki MHRS'den randevu nasıl alınır? Randevumu nasıl iptal edebilirim?

uzmanlardan-meme-kanserine-iliskin-yeni-oneri

Uzmanlardan meme kanserine ilişkin yeni öneri

Genetik Uzmanı Prof. Dr. Ajlan Tükün, birinci ve ikinci derece akrabaları arasında birden fazla meme kanseri tanısı alan bireylere genetik test tavsiyesinde bulundu.

yargitaydan-milyonlarca-hastayi-ve-doktoru-ilgilendiren-karar

Yargıtay'dan milyonlarca hastayı ve doktoru ilgilendiren karar...

Yargıtay, ameliyat sonrası hastanın durumunu takip etmeyen operatör doktorun 'görevi kötüye kullanma suçu'ndan sorumlu olduğuna hükmetti. 'İçtihat Metni' niteliğindeki emsal kararla birlikte, ameliyattan sonrası hastasını takip etmeyen, gerekli vizite hizmetini vermeyen doktor Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.