esinden-gizli-kredi-ceken-yandi erkekler-degismeli--demek-yetmiyor lezzetini-dag-reyhanindan-alan-yemek-kaburga-dolmasi dogum-yardimi-nedir-dogum-yardimindan-kimler-faydalanabilir nafaka-sistemi-masaya-yatiriliyor nafaka-icin-evlilik-donemi-sona-erecek kayinvalide-kelimesi-hangi-geline-cadiyi-cagristiriyor cocugunuza-kitap-okuma-aliskanligini-nasil-kazandirirsiniz suresiz-nafaka-masaya-yatiriliyor yasam-kalitesini-artiran-yontem

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşinden habersiz kredi çeken kocanın bu gizli hareketini 'güven sarsıcı' olay olarak değerlendirip, bu kusurlu davranışı boşanma sebebi saydı. Emsal

Çatışma bölgelerinde kadınlara kendi ayakları üzerinde durmaları için yardımcı olan Women for Women International örgütünün Iraklı kurucusu Zeynep Salbi, “Erkekler değişmeli

Diyarbakır'da her malzemesi özenle seçilen, buharda pişirildiği için büyük ustalık gerektiren kaburga dolması, kuzunun sol kaburgası ile yapılırken, iç pilavı da aromasını

Doğum yardımı devletin annelere verdiği ücret olarak bilinmektedir. Binlerce anneye destek olmak amacıyla verilen doğum yardımı 1,2 ve 3. çocuğa göre değişkenlik gösteriyor. Peki

Nafaka sisteminin geliştirilmesi ve sistemdeki sorunların giderilmesi amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı iş birliğinde “Gündem

Nafakada evli kalma süresi, çocuk olup olmadığı, kadının yaşı, gelir durumu, kusur durumu belirleyici olacak

Kanal D ekranında sunuculuğunu Fatih Ürek’in yaptığı, beğeniyle izlenen yarışma programı 'Gelinim Mutfakta'da; Fatih Ürek'in sorduğu "Kayınvalide denilince aklınıza gelen ilk

Günümüzde kitap okuma alışkanlığından uzaklaşıp yeni ilgi alanları nedeniyle ekranlarla iletişim kurmaya başlayan çocuklar ve gençlerin kitaplardan büsbütün uzaklaşmaması ve

esinden-gizli-kredi-ceken-yandi

Eşinden gizli kredi çeken yandı!

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşinden habersiz kredi çeken kocanın bu gizli hareketini 'güven sarsıcı' olay olarak değerlendirip, bu kusurlu davranışı boşanma sebebi saydı. Emsal kararla birlikte, eşinden habersiz banka kredisi çeken taraf, boşanma davalarında kusurlu sayılacak.

erkekler-degismeli--demek-yetmiyor

‘Erkekler değişmeli’ demek yetmiyor

Çatışma bölgelerinde kadınlara kendi ayakları üzerinde durmaları için yardımcı olan Women for Women International örgütünün Iraklı kurucusu Zeynep Salbi, “Erkekler değişmeli demek yetmiyor biz de değişmeliyiz” görüşünü savunuyor.

lezzetini-dag-reyhanindan-alan-yemek-kaburga-dolmasi

Lezzetini dağ reyhanından alan yemek: Kaburga dolması

Diyarbakır'da her malzemesi özenle seçilen, buharda pişirildiği için büyük ustalık gerektiren kaburga dolması, kuzunun sol kaburgası ile yapılırken, iç pilavı da aromasını dağlarda yetişen reyhandan alıyor.

Müşterilerine kaburga dolması yapan Çetin Nazlıcan "Pişirilmesi 4 saati bulan kaburga dolmasının lezzetinin en büyük sırrı dağ reyhanıdır" dedi.

dogum-yardimi-nedir-dogum-yardimindan-kimler-faydalanabilir

Doğum yardımı nedir? Doğum yardımından kimler faydalanabilir?

Doğum yardımı devletin annelere verdiği ücret olarak bilinmektedir. Binlerce anneye destek olmak amacıyla verilen doğum yardımı 1,2 ve 3. çocuğa göre değişkenlik gösteriyor. Peki Doğum yardımından kimler faydalanabilir?

nafaka-sistemi-masaya-yatiriliyor

Nafaka sistemi masaya yatırılıyor

Nafaka sisteminin geliştirilmesi ve sistemdeki sorunların giderilmesi amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı iş birliğinde “Gündem Buluşmaları: Nafaka Sistemi” programı düzenlendi.

nafaka-icin-evlilik-donemi-sona-erecek

Nafaka için evlilik dönemi sona erecek

Nafakada evli kalma süresi, çocuk olup olmadığı, kadının yaşı, gelir durumu, kusur durumu belirleyici olacak

kayinvalide-kelimesi-hangi-geline-cadiyi-cagristiriyor

'Kayınvalide' kelimesi hangi geline 'cadı'yı çağrıştırıyor?

Kanal D ekranında sunuculuğunu Fatih Ürek’in yaptığı, beğeniyle izlenen yarışma programı 'Gelinim Mutfakta'da; Fatih Ürek'in sorduğu "Kayınvalide denilince aklınıza gelen ilk kelime nedir?" sorusuna, gelinler öyle şeyler söyledi ki kaynanalar odasından uğultular yükseldi.

cocugunuza-kitap-okuma-aliskanligini-nasil-kazandirirsiniz

Çocuğunuza kitap okuma alışkanlığını nasıl kazandırırsınız?

Günümüzde kitap okuma alışkanlığından uzaklaşıp yeni ilgi alanları nedeniyle ekranlarla iletişim kurmaya başlayan çocuklar ve gençlerin kitaplardan büsbütün uzaklaşmaması ve öğrenmeye devam etmesi için ailelerin yapması gerekenleri inceledik.

10-yasina-kadar-cocugunuza-ogretmeniz-gereken-5-sey

10 yaşına kadar çocuğunuza öğretmeniz gereken 5 şey

Çocuklar, aslında yetişkinlerin tahmin ettiğinden çok daha beceriklidir. Kolaylıkla öğrenebilecekleri ve sorumluluk almayı öğrenecekleri işleri onlara vererek gelişimlerini hızlandırabilirsiniz.

15-milyon-kisi-bunu-bekliyordu-taslak-hazirlandi

1.5 milyon kişi bunu bekliyordu! Taslak hazırlandı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği ek gösterge artışı için taslak hazırlandı. Listeye şube müdürleri, il müdürleri, üniversite sekreterleri ve belediyelerdeki daire başkanları ile bölge müdürleri de girdi.

kadinlar-emzirmeyi-bilmiyor

‘Kadınlar emzirmeyi bilmiyor’

Yüksek İhtisas Üniversitesi Koru Ankara Hastanesi’nde “Emzirme Haftası” etkinlikleri düzenlendi. Birçok annenin katıldığı etkinliklerde anne sütünün önemi vurgulandı.

bagbozumu-sonrasi-yapilan-300-yillik-tatli-kedi-bacagi

Bağbozumu sonrası yapılan 300 yıllık tatlı: Kedi Bacağı

Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı, bağlarıyla ünlü Erkilet Mahallesi'nin geçmişi 300 yıl öncesine dayanan tatlısı 'Kedi Bacağı', bu sonbaharda da bağbozumu sonrası yapılarak, uzun kış gecelerinde yenilmek üzere depolandı. Kedi Bacağı, kilosu 70 TL'den satışa sunuluyor.

suresiz-nafaka-artik-kalkmali

‘Süresiz nafaka artık kalkmalı’

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen sempozyuma katılan Yargıtay üyeleri, süresiz nafakanın kaldırılması ve nafaka için süre belirlenmesi gerektiği görüşünde.

cocuklarinizla-yataklarinizi-ayirin

Çocuklarınızla yataklarınızı ayırın

“Anne Biliyor Musun?” projesinin Tekirdağ’daki seminerinde çocukların anne babalarıyla uyumaması gerektiğini söyleyen Pedagog Canan Şimşek Karabulut, “Çocuklarınızın ileride eşiyle sorun yaşamasını istemiyorsanız, çocuklarınızla yataklarınızı ayırın” dedi.

kayseri-mutfaginin-damak-catlatan-lezzeti-develi-civiklisi

Kayseri mutfağının damak çatlatan lezzeti "Develi cıvıklısı"

Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim döneminde adına ferman yazıldığı rivayet edilen "Develi cıvıklısı"nın lezzeti, yüzyıllardır orijinalliği korunarak nesilden nesile aktarılıyor.

sgkya-son-dakika-yapilandirma-basvurusu-yapanlara-kolaylik

SGK'ya son dakika yapılandırma başvurusu yapanlara kolaylık

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), prim borcunu yapılandırmak için yasal süresinde başvurduğu halde ödeme planı tebliğ edilmediğinden borcunu ödeyemeyen mükelleflere kolaylık sağladı. Kurum, başvuru için tanınan 27 Ağustos tarihi ile ilk taksit ve peşin ödeme için tanınan 31 Ağustos tarihleri arasında kısa süre bulunması nedeniyle, ödeme yapamayanların mağduriyetini giderdi.

tandirdan-cikan-kahvaltilik-kebap

Tandırdan çıkan "kahvaltılık kebap"

Siirt'te Türk Patent ve Marka Kurumunca coğrafi işaret olarak tescilli büryan kebabı, taviz verilmeyen lezzetiyle kahvaltı sofralarını süslüyor. Özel hazırlanmış, 3 metre derinliğinde ve 100 santimetre çapındaki kuyu tandırlara sarkıtılarak tamamen buharla pişirilen ve sabah namazından sonra servis edilen büryan kebabı, damakta eşsiz tat bırakan lezzeti ve uzun süre tok tutmasıyla kentin vazgeçilmez lezzetlerinin başında geliyor.

tursu-kralicesine-sorduk-limon-mu-sirke-mi

Turşu kraliçesine sorduk: Limon mu sirke mi?

Amerika'da gastronomi eğitimi alan Begüm Yaramancı bugünlerde yaptığı turşuların lezzetiyle 'Turşu kraliçesi' olarak anılıyor. Bir araya geldiğimiz Yaramancı’ya Yeşilçam’a konu olan o meşhur soruyu da sorduk...