Hakim ve savcıların görevde yükselme kararı

19 Haziran 2019 Çarşamba 04:29
hakim-ve-savcilarin-gorevde-yukselme-karari

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcılar ile idari yargı hakimlerinin isim  listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de  yer aldı.

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 30 Nisan 2019  itibarıyla ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli yargı  hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarından  oluşan listelere yer verildi.

Sürelerini bitirdikleri halde bu listede isimlerini göremeyenler,  yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK'ye yazılı başvuruda bulunmak  suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

Bir diğer kararda, 2019 Nisan dönemi sonuna kadar sürelerini bitirip,  HSK tarafından yükseltilmelerine karar verilen adli yargı hakim, cumhuriyet  başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler  de yayımlandı.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/hakim-ve-savcilarin-gorevde-gundem-2891402/Etiketler: gazete , Resmi Gazete , VideoHaber okunma sayısı: 108

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER