Son dakika: Borç yapılandırmada süreyi kaçıranlara müjde!

17 Ocak 2017 Salı 21:47
son-dakika-borc-yapilandirmada-sureyi-kaciranlara-mujde

Borç yapılandırmada süreyi kaçıranlara müjde! Son dakika haberini Maliye Bakanı Ağbal verdi. Yapılandırmada ikinci fırsat vatandaşın ayağına geldi. Bakan Ağbal, "Yeniden yapılandırma kapsamında Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK  prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybeden vatandaşlarımıza ikinci bir şans  getiriyoruz. Haklarını kaybedenler, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar  yapabilecek" dedi.

Tüm taksit sürelerini uzattaklarını belirten Ağbal, "Taksitlerini düzenli ödeyen vatandaşlarımızın da vergi bakımından  Ocak ve Mart ayında, sigorta primleri bakımından ise Şubat ve Nisan aylarında  ödeyecekleri taksitler dahil olmak üzere tüm taksitlerin ödeme sürelerini faizsiz  olarak uzattık. Bundan sonraki yeniden yapılandırmanın tüm taksitlerini 4'er ay  uzattık" - "Hükümet olarak her zaman vatandaşlarımızdan gelen talepleri dikkate  aldık" ifadelerini kullandı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma kapsamında  geçtiğimiz Kasım ve Aralık aylarında vergi ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve  haklarını kaybedenlere ikinci bir şans getirdiklerini belirterek, haklarını  kaybedenlerin, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar yapabileceğini bildirdi. 

Ağbal,  TBMM Genel Kurulunda  görüşülen "torba kanun" tasarısı üzerinde verdikleri önerge ile bazı alacakların  yeniden yapılandırılmasını düzenleyen kanunda önemli değişiklik yaptıklarını  ifade etti.

Bazı vatandaşların geçen Kasım ve Aralık aylarında ödenecek tutarları  farklı nedenlerle ödeyemediklerini belirten Ağbal, şunları kaydetti:

"Bu sürelerin uzatılması için vatandaşlarımızdan yoğun talep aldık.  Hükümet olarak yaptığımız değerlendirmede, böyle bir uzatmanın uygun olacağı  kanaatine vardık. Yeniden yapılandırma kapsamında Kasım ve Aralık aylarında vergi  ve SGK prim ödemelerini yapamayan ve haklarını kaybeden vatandaşlarımıza ikinci  bir şans getiriyoruz. Haklarını kaybedenler, ödemelerini Mayıs ayı sonuna kadar  yapabilecek.

Taksitlerini düzenli ödeyen vatandaşlarımızın da vergi bakımından Ocak  ve Mart ayında, sigorta primleri bakımından ise Şubat ve Nisan aylarında  ödeyecekleri taksitler dahil olmak üzere tüm taksitlerin ödeme sürelerini faizsiz  olarak uzattık. Bundan sonraki yeniden yapılandırmanın tüm taksitlerini 4'er ay  uzattık. Hükümet olarak her zaman vatandaşlarımızdan gelen talepleri dikkate  aldık. Yani Ocak ayında yapılması gereken ödemeler Mayıs ayında, Şubat ayında  yapılması gerekenler Haziranda ve izleyen her taksit bu şekilde 4 ay ötelenerek  ödenebilecek. Böylece içinde bulunduğumuz süreçte vatandaşlarımıza yeni bir imkan  sağladık."

Peşin ödemeyi seçenlere de yeni imkan

Maliye Bakanı Ağbal, kanundan yararlanmak için peşin ödeme tercihinde  bulunanlardan ödemelerini yapamayanların dilemeleri halinde Mayıs sonuna kadar  peşin ödeme indiriminden yararlanarak ödemelerini yapabileceğini kaydetti.

Peşin ödemeye imkanı elvermeyenlerin taksitli ödemeye geçebileceğini  anlatan Ağbal, "Daha önce peşin ödemelerini Aralık ayında gecikme zammı ile yapan  vatandaşlarımıza da peşin ödeme indirimi uygulayacağız ve fazla ödedikleri tutarı  iade edeceğiz." diye konuştu.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/siyasi-partilerden-ortak-onerge--siyaset-2380292/Haber okunma sayısı: 6910

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER