Dünyanın dördüncü büyük ülkesi: Otomotiv

07 Ekim 2018 Pazar 02:07
dunyanin-dorduncu--buyuk-ulkesi-otomotiv

İstanbul’da gerçekleştirilen Dünya Otomotiv Konferansı’nın ikinci gününde yapılan sunumlarda yeni teknolojiler ve yeni trendler göz doldurdu.

Japon NTT Docomo firmasının Genel Müdürü Takehiro Nakamura Nissan markasıyla yaptıkları deneyde saatte 300 km giden bir araçta 1.1 GB veri aktarımı yaptıklarını, 100 km hızda giden araçlarda ise 11 GB hıza ulaşıldığını söyledi.

Konuşan arabalar

Mercedes-Benz Türk’ün Daimler Küresel IT Çözümler Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz, “CarToX teknolojisine sahip modellerimiz birbiriyle konuşabilecekler. Örneğin seyir halindeyken bir kaza yaşarsa, ya da trafikte yığılma, tıkanıklık varsa bunu çevredeki aynı model araçlara haber verecek” dedi.

50 milyon istihdam

Turkcell Akıllı Ev ve İş Uygulamaları Direktörü Esat Sönmezer ise “Büyük sektör olduğunuzun farkındayız. Tüm ürettiğiniz değerleri tek bir ülke haline getirseniz dünyanın en büyük 4. ülkesi haline gelirsiniz.

50 milyon kişiye doğrudan iş verme şansınız var. Dünyada herkesin yaşayış şeklini değiştiren bir sektör. Bu nedenle bu sektörün odağında olmamız gerektiğinin farkındayız. Ürün ve yol haritalarımızı, mevzuat bağlantılarını, eko sistemimizi tamamıyla otomotiv sektörüne göre değiştiriyoruz”.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/dunyanin-dorduncu-buyuk-ulkesi--ekonomi-2755753/Haber okunma sayısı: 181

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ