Dijitalde dünyanın en iyisi seçildi

16 Temmuz 2019 Salı 07:58
dijitalde-dunyanin-en-iyisi-secildi

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Akbank’ın “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” ödülüne layık görüldüğünü belirterek, “Dünya bankacılık sektörü dijitalleşmede Türk bankalarını yakından takip ediyor” dedi.

Bankadan yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer verilen Binbaşgil, 27 yıldır 100 ülkede düzenlenen ve bankacılık sektörü tarafından yakından takip edilen Euromoney ödüllerinde Akbank’ın 13. kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçilerek, kırılması güç bir rekora imza attığını söyledi.

Dünyanın saygın finans yayın gruplarından Euromoney’nin “Awards for  Excellence 2019 - Mükemmellik Ödülleri 2019” töreninin Londra’da yapıldığı bilgisinin yer aldığı açıklamada Euromoney tarafından “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” ödülünün  Akbank’a verilmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Binbaşgil, “Euromoney kredibilitesi yüksek bir kurum. Euromoney’nin ‘Dünyanın En İyi Dijital Bankası’ ödülünün dünyada ilk defa bir gelişmekte olan ülke bankasına verilmesi önemli ve gurur verici. Aynı zamanda Orta ve Doğu Avrupa’nın da ‘En İyi Dijital Bankası’ oluyoruz” diye konuştu.

Binbaşgil, böyle bir ödülü alabilmek için teknoloji yatırımından bankacılık vizyonuna, güçlü finansallara kadar birçok kritere bakıldığını dile getirdi.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/dijitalde-dunyanin-en-iyisi-secildi-ekonomi-2905417/Etiketler: Avrupa , Video , Londra , AkbankHaber okunma sayısı: 60

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER