Çevre ödülü Milliyet.com.tr'ye

06 Ekim 2017 Cuma 20:06
cevre-odulu-milliyetcomtrye

Bu sene 6. kez verilen Yeşil Nokta Basın Ödülleri sahiplerini buldu. Milliyet.com. tr çevreye duyarlılık gösteren, toplumu çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmeye yönelik haberleri nedeniyle ödüle layık görüldü. Ödülü Milliyet.com.tr Haber Müdürü Ercan Sarıkaya aldı.

Türkiye’de ambalaj atıklarının ekonomik ve düzenli geri kazanımı için sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulması ve gelişimi için 26 yıldır faaliyet gösteren ÇEVKO Vakfı,2018’de AB’de yürürlüğe girmesi beklenen, yeni yasal düzenlemeler getirecek olan“Döngüsel Ekonomi Paketi”ni, ikin gün süren uluslararası kongrede ele aldı. İstanbul’da Cevahir Kongre Merkezi’nde yapılan ve uluslararası katılımcıların da yer aldığı Döngüsel Ekonomi Kongresi’ni değerlendiren ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer, döngüsel ekonominin Avrupa Birliği tarafından takvime bağlanmış bir eylemplanı içindeuygulamaya geçeceğinihatırlatarak, düzenledikleri bu kongre ile yeni bir ekonomik yaklaşım olan döngüsel ekonomi modelini  ülke gündemine taşımak istediklerini vurguladı. 


YEŞİL NOKTA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU 

Kongrenin sonunda düzenlenen tören ile Yeşil Nokta Basın Ödülleri  sahiplerini buldu.ÇEVKO Vakfı; çevreye duyarlılık gösteren, toplumu çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmeye, yönelik haberlere öncelik veren basın-yayın kuruluşları da ödüllendirdi.  6.kez düzenlenen Yeşil Nokta Basın Ödülü internet sitesi alanında www.milliyet.com.tr'ye verildi. Ödülü  Milliyet.com.tr Haber Müdürü Ercan Sarıkaya ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer'in elinden aldı.

Diğer ödüller ise  TV alanında Show TV , “Zahide Yetişle” programı, gazete alanında Hürriyet gazetesi, Haber Ajansı alanında İhlas Haber Ajansı, Radyo  alanında Kral Pop Radyo, Dergi alanında KSS Türkiye Dergisi ve özel ödül de CNN TÜRK’de yer alan “Seyirci kalmayın” kamu spotuyla  Güven İslamoğlu’na verildi.Haber okunma sayısı: 146

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ