Miraç Kandili ne zaman? 2019 Kandil tarihleri

01 Nisan 2019 Pazartesi 07:55
mirac-kandili-ne-zaman-2019-kandil-tarihleri

İslam alemi için mübarek günler arasında yer alan Miraç Kandili bu yıl hangi güne denk geliyor? Vatandaşlar arasında merak konusu olan Miraç Kandili'nin tarihi, Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. İşte 2019 Kandil tarihleri haberimizde...

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Kandil tarihlerini yayımladı. Vatandaşlar ise kandil tarihlerini öğrenmek için Diyanet'in resmi internet sayfasına akın ediyor. Peki Miraç Kandili ne zaman? Bu yıl Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? Miraç Kandili'nde nasıl ibadet yapılır? Önemi nedir?

MİRAÇ KANDİLİ NE ZAMAN?

Miraç Kandili 2 Nisan 2019 tarihinde idrak edilecek.

MİRAÇ KANDİLİ'NİN ÖNEMDİ NEDİR?Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin, eşref-i mahlûkat olma bilinci zayıflayan insanın yeniden dirilişi için en büyük imkândır.

Miraç; varoluşun gaye ve hikmetini anlayarak, kendisi, çevresi ve Rabbiyle barışık, huzur ve güven içinde bir hayatın;  kan, gözyaşı, işgal, yoksulluk ve sefaletin olmadığı bir dünyanın inşası için çalışmaktır.  

Miraç; günde 5 vakit namaz ile yükselişin manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajlarını yaşayarak Âlemlerin rabbinin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmaktır. 

2019 KANDİL TARİHLERİ

7 Mart 2019 Perşembe günü Regaip Kandili
2 Nisan 2019 Salı günü Miraç Kandili
19 Nisan 2019 Cuma günü Berat Kandili
8 Kasım 2019 Cuma günü ise Mevlid Kandili idrak edilecek.


 Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/mirac-kandili-ne-zaman-2019-gundem-2851473/Etiketler: Kandil , Diyanet İşleri Başkanlığı , İslam , Mevlid Kandili , Miraç Kandili , Video , Berat Kandili , DiyanetHaber okunma sayısı: 760

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ