LGS sonuçları hangi gün açıklanacak? MEB duyurdu: 2019 LGS sonuçları tarihi

17 Haziran 2019 Pazartesi 19:56
lgs-sonuclari-hangi-gun-aciklanacak-meb-duyurdu-2019-lgs-sonuclari-tarihi

2019 Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili beklenen haber geldi ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), LGS sonuçlarının duyurulacağı tarihi açıkladı. Peki merakla beklenen LGS sonuçları hangi gün açıklanacak?

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Haziranda 8. sınıf öğrencilerine düzenlenen LGS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. MEB beklenen tarihi açıkladı.

LGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB'in "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına ilişkin Merkezi  Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu"nda yer alan takvime göre, merkezi sınav  sonuçları 24 Haziran'da "https://www.meb.gov.tr" internet adresinde ilan  edilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

SINAVSIZ YEREL YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Sınavsız yerel yerleştirmede, 2018'de ortaokullarda bulunma kriteri bu yıl kaldırıldı. Sınavsız yerel yerleştirme, öğrencilerin ikamet adresleri, okul  başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak. Üç kriterde eşitlik olması durumunda  sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılacak.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/lgs-sonuclari-hangi-gun-gundem-2890758/Etiketler: MEB , haber , Milli Eğitim Bakanlığı , Video , eğitimHaber okunma sayısı: 97

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER