KYK Burs Öğrenim-Katkı Kredisi Başvuruları 2014 Tc Kimlik Sorgula

13 Eylül 2013 Cuma 09:46
kyk-burs-ogrenim-katki-kredisi-basvurulari-2014-tc-kimlik-sorgula

Öğrenim-Katkı Kredisi borç sorgulama.KYK kredi burs başvurusu burada.Öğrencilerin Merakla beklediği Kyk yurt yerleştirme sonuçları açıklandı.KYK Burs ve Kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Öğrenim-Katkı Kredisi borç sorgulama.KYK kredi burs başvurusu burada.Öğrencilerin Merakla beklediği Kyk yurt yerleştirme sonuçları açıklandı.KYK Burs ve Kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yurtlarımıza kayıt sırası gelen yedek öğrenci sayıları ekli tabloda yer almaktadır. Lütfen genel yurt-ücreti farklı yurt ayrımına dikkat ederek yedek sıranızı kontrol ediniz. Sırası gelen öğrencilerimizin 10-13 Eylül 2013 tarihleri arasında yurt kaydını yaptırması gerekmektedir. KYK YURTKUR Yurt yerleştirme sonuçları Bakan Suat Kılıç tarafından açıklanmıştı. 2013 KYK Yedek Listesi de açıklandı. İşte KYK Yurt Sonuçları 2013 (KYK Yurtkur yerleştirme Sonuçları) Sorgulama ekranı ile KYK Yedek Listesi...

 

Yedek Öğrenci Sayıları İçin TIKLAYINIZ...  

Bu yıl 47 bin 423'ü kız, 40 bin 279'u erkek olmak üzere toplam 87 bin 702 öğrencinin yurtlara yerleştirileceğini belirten Kılıç, kapasitenin artırılması ya da yurtlardaki öğrenci sayısının azalması durumunda, yedek listeden yaklaşık 85 bin öğrencinin yerleştirilmesinin de elektronik ortamda yapılacağını kaydetti. Kılıç, bu yıl yurtlarda 6 bin 316 yabancı öğrencinin kalacağını da belirtti.

 

YURTKUR Genel Müdürünce kullanılan yüzde 5'lik kontenjan uygulamasına bu yıl son verildiğini anımsatan Kılıç, "Yüzde 5'lik kontenjan ne bakan, ne genel müdür tarafından kullanılacak. Bu şekilde gençlerimizde hayatın daha en başında 'bir adaletsizlik var mı' duygusunu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

 

Öğrencilere 200 liralık yemek katkısı uygulamasının süreceğini de bildiren Kılıç, bunun 10 aylık maliyetinin 339 milyon lira olduğu bilgisini verdi.

Yüksek öğrenim kredisinden faydalanan öğrenci sayısının mezunlar çıktıktan sonra 687 bin 340 olduğunu belirten Kılıç, 1 Ocak 2014'ten itibaren yeni başvurularla bu rakamın 900 bine yükselmesini öngördüklerini, hazırlıklarını buna göre yaptıklarını söyledi.

Kılıç, burs alan öğrenci sayısının 1 Ocak 2014 itibarıyla 301 binden 400 bine yükselmesini beklediklerini dile getirerek, bursların geçen yılki maliyetinin 1 milyar 249 milyon lira olduğunu bildirdi.

 

Burs İçin Öncelik

 

Şehit ve gazi çocuğu ile malullük, vazife malullüğü veya harp mamullüğü aylığı alanların çocukları ile vazifa malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları(Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)

 

Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40'ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)

 

Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığa Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünden alınacak belge)

 

Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)

Milli olmuş Amatör sporcular (Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)

Anne ve babası vefat edenler, (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

Anne ve babası kanunen ayrı olanlar, (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi

2 - 6 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf

NOT : Belirlenen tarihlerde müracaat eden öğrencilerin yurtlara yerleştirilmesinden sonra yurtta boş yer olması halinde yurda kabulü yapılacak öğrencilerden 6 adet fofoğraf ve öğrenci belgesi istenecektir.

 

BURS/ÖĞRENİM KREDİSİ BAŞVURULARI 29 EYLÜL 2013 TARİHİNDE SONA ERECEKTİR.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/kyk-burs-ogrenim-katki-kredisi/gundem/detay/1762949/default.htmHaber okunma sayısı: 313

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ