e-Okul not sorgulama ekranı | e-Okul takdir-teşekkür hesaplama

12 Haziran 2019 Çarşamba 12:12
e-okul-not-sorgulama-ekrani--e-okul-takdir-tesekkur-hesaplama

Okulların kapanmasına çok kısa bir süre kaldı. MEB tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete sunulan e-Okul platformu sayesinde öğrenciler ve veliler elektronik ortam üzerinden sınav ve sözlü notlarının yanı sıra karne notlarınada ulaşabiliyor. 14 Haziran'da karne alacak olan yüz binlerce öğrenci e-Okul üzerinden karne notlarını sorguluyor. Peki e-Okul üzerinden takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Karnelerin alınmasına kısa süre kala milyonlarca öğrenci e-Okul üzerinden karne notlarını sorgulayabiliyor. MEB tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete sunulan e-Okul platformu sayesinde öğrenci ve veliler elektronik ortam üzerinden yazılı sınav sonuçlarını, sözlü notlarını, karne notlarını ve devamsızlık durumlarını sorgulayabiliyor. Peki e-Okul üzerinden takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılıyor?

E-OKUL VBS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e-Okul VBS ile velilerde öğrencilerinin okuldaki durumlarını elektronik ortam üzerinden sorgulayabiliyor. e-Okul VBS giriş ekranı üzerinden öğrenci tc kimlik numarası ve öğrenci okul numarası girildikten sonra sisteme erişim sağlanabiliyor. Açılan ekran üzerinden öğrencinin sözlü notlarının yanı sıra yazılı sınav sonuçları karne notları gibi bilgilerin yanı sıra devamsızlık durumuda sorgulanabiliyor. 

TAKDİR-TEŞEKKÜR BELGESİ PUANI NASIL HESAPLANIR?

E-Okul üzerinden takdir-teşekkür hesaplama yapılabilir. Hesaplama sonucunda öğrenciler dönem sonunda hangi belgeyi alacağını öğrenebilir. Takdir-teşekkür hesaplama işleminin yapılabilmesi için, öğretmenlerin öğrencilere ait tüm ders notlarını E-Okula yüklemiş olması gerekir. Ders notlarının tamamı yüklendikten sonra, yıl sonu başarı puanına dikkat edilir. Yıl sonu başarı puanı, öğrencilerin hangi belgeyi alacağını belirler. Dönem sonunda yıl sonu başarı puanı; 70,00 - 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 - 100 puan aralığında olanlar da takdir belgesi alırlar.


 Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/e-okul-not-sorgulama-ekrani--gundem-2888181/Haber okunma sayısı: 68

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER