DGS sınav giriş yerleri açıklandı! ÖSYM giriş ile DGS giriş belgesi sorgulama

20 Haziran 2019 Perşembe 16:34
dgs-sinav-giris-yerleri-aciklandi-osym-giris-ile-dgs-giris-belgesi-sorgulama

DGS sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. Binlerce adayı yakından ilgilendiren DGS sınavı için adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır açıklaması yapıldı. Adaylar DGS sınav giriş yerlerini ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden sorgulayabilecek.

DGS sınav giriş yerleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. Binlerce adayı yakından ilgilendiren DGS sınavı 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada DGS sınavına girecek olan adayların sınav binaları ve salonlarına atanma işlemi tamamlanmıştır açıklaması yapıldı. Ön Lisans eğitimini Lisans eğitimine tamamlamak isteyen adayları yakından ilgilendiren DGS sınav giriş yerlerini sorgulamak isteyen adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulama yapabilecek. 

SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2019-DGS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14.00’den itibaren T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

2019-DGS için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/dgs-sinav-giris-yerleri-osym-gundem-2892328/Etiketler: ÖSYM , DGSHaber okunma sayısı: 52

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER