2013 SBS YERLEŞTİRME - TERCİH Sonuçları Açıklandı!

05 Ağustos 2013 Pazartesi 23:41
2013-sbs-yerlestirme---tercih-sonuclari-aciklandi

SBS yerleştirme sonuçları açıklandı. Sbs tercihleri açıklandı. 2013 SBS yerleştirme sonuçları 06.08.2013 tarihinde saat 00:00 da açıklanıyor. MEB sbs sınavı yerleştirme sonuçlarını açıklamasına çok az bir zaman kaldı. SBS yerleştime sonuçlarına sayılı dakikalar var. SBS tercihlerinin açıklanmasının ardından kayıtlar başlıyor. SBS kayıt tarihleri...

 

2013 SBS YERLEŞTİRME - TERCİH Sonuçları Açıklandı!

 

2013 SBS yerleştirme sonuçları 06.08.2013 tarihinde saat 00:00 da açıklanıyor. MEB sbs sınavı yerleştirme sonuçlarını açıklamasına çok az bir zaman kaldı. SBS yerleştime sonuçlarına sayılı dakikalar var. SBS tercihlerinin açıklanmasının ardından kayıtlar başlıyor. SBS kayıt tarihleri... 

SBS Yerleştirme Sonuçları Açıklanıyor

 

Binlerce öğrencinin katıldığı SBS'nin yerleştirme sonuçları 6 Ağustos Salı  açıklandı. SBS tercih sonuçlarınızı öğrenmek için  http://oges.meb.gov.tr/ buraya tıklayın. SBS sonuçalrını tc kimlik nonuz veya öğrenci numaranız ve şifreniz ile öğrenebilirisiniz.  

 

SBS sonuçlarının açıklamsının ardından tercih işlemlerine başlayan adaylara MEB ,21 Temmuz'a kadar sğre vermişti. Verilen bu süreye şikayet eden veliler ve öğrencilerin şikayetleri üzerine MEB, tercih işlemlerini 29 Temmuz tarihine kadar uzatmıştı. 29 Temmuz'da sonra eren tercih işlmelerinin ardından heyecanlı bekleyiş başladı. 

 

MEB'in yaptığı açıklamaya göre yerleştirme sonuçları 6 Ağustos'da yani yarın açıklanacak. Yarın yerleştirme işlemlerinin açıklanmasının ardından ilk yerleştirmedeyerleşen öğrenciler , 12-16 Ağustos tarihleri arasında okullara kayıtlarını yaptırabilecekler.16 Ağustos'da kayıt işlerinin bitmesinin ardından saat 19:00'da yedek kontenjanla yerleşen adaylar açıklanacak.Yedek yerleştirmelerde yerleşen adaylar 29 tarihine kadar kayıtlarını yaptırabilecekler.

 

SBS TERCİH SONUÇLARI TIKLAYIN ve ÖĞRENİN

 

                                                        T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

                                                     Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

 

 

                                                                   BASIN AÇIKLAMASI

Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde, 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı, 08 Haziran 2013 tarihinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirilmiş, sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanmış ve 15-29 Temmuz 2013 tarihleri arasında da tercihler alınmıştır.

Ortaöğretime Yerleştirme Sistemi çerçevesinde yerleştirme işlemleri, öğrencilerin genel başarı sıraları ve yüzdelik dilimlerini gösterir şekilde açıklanan Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirilmiştir. Birinci yerleştirme sonuçları 06 Ağustos 2013 saat 00:00 itibariyle www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmaya başlayacaktır.

Öğrencilerimiz, TC Kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini bu adresten öğrenebileceklerdir. Tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/2013-sbs-yerlestirme-tercih/gundem/detay/1746530/default.htmEtiketler: MEB , TC kimlik , SBS , TC Kimlik Numarası , kimlik numarası , saat , internet , Haziran , 2013Haber okunma sayısı: 362

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

SAMSUN - HAVA DURUMU

SAMSUN

ÇOK OKUNANLAR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ