tercih-surecinde-adaylarin-yaninda dgs-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-osym-tarihi-duyurdu bekcilik-sinav-soru-kitapcigi-ve-cevap-anahtari-yayimlandi-sonuc-tarihi-belli-oldu-mu iokbs-bursluluk-sinavi-sonuclari-hangi-gun-aciklanacak iokbs-bursluluk-sinavi-sonuclari-hangi-gun-aciklanacak yok-atlas-tercih-robotu-nasil-kullanilir-yok-atlas-tercih-robotu-universite-taban-puanlari yks-taban-puanlari-ve-kontenjanlari--yok-atlas-taban-puani-ve-kontenjanlari yks-cevap-kagitlari-ve-aday-cevaplari-erisime-acildi aof-uc-ders-sinavi-ne-zaman-yapilacak kpss-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-2019-kpss-soru-ve-cevaplari-yayimlandi

Yaşar Üniversitesi’nde ‘Tercih Danışmanlığı Günleri’ başlıyor. 23-29 Temmuz günleri arasında, Selçuk Yaşar Kampüsü’nde rehber öğretmenler ve akademisyenler tarafından

DGS sonuçları için geri sayım sürüyor. 30 Haziran'da gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavının sona ermesinin ardından sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları adayların

Bekçilik sınav soru ve cevapları yayımlandı. 13 Temmuz'da gerçekleştirilen Bekçilik sınavının ardından sınav soru kitapçığı ve cevap anahtarı adayların erişimine sunuldu. Peki

Bursluluk Sınavı sonuçları için geri sayım sürüyor. MEB tarafından uygulanan sınava 5. sınıftan 11. sınıfa kadar olan öğrenciler katılmıştı. Peki, Bursluluk Sınavı

Bursluluk Sınavı sonuçları için geri sayım sürüyor. MEB tarafından uygulanan sınava 5. sınıftan 11. sınıfa kadar olan öğrenciler katılmıştı. Peki, Bursluluk Sınavı

YKS sonuçlarının açıklanması ile binlerce aday YÖK tarafınfan yayımlanan Atlas tercih robotu ile bulundukları şehirde yer alan üniversitelerin tavan ve taban puanlarının yanı sıra

YKS sınav sonuçları açıklandı. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce adayı yakından ilgilendiren tercih süreci için heyecanlı bekleyiş başladı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) cevap kağıtları ve aday cevapları ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.

AÖF üç ders sınavı için geri sayım başladı. Mezun olmak için son dersleri kalan öğrenciler üç ders sınavına girecek. Peki, AÖF üç ders sınavı giriş yerleri açıklandı mı?

KPSS 2019'un 14 Temmuz'da gerçekleştirilen ilk iki oturumu sonrası gözler soru ve cevaplara çevrilmişti. Konuyla ilgili olarak beklenen haber bugün geldi ve sınavda ter döken binlerce

tercih-surecinde-adaylarin-yaninda

Tercih sürecinde adayların yanında

Yaşar Üniversitesi’nde ‘Tercih Danışmanlığı Günleri’ başlıyor. 23-29 Temmuz günleri arasında, Selçuk Yaşar Kampüsü’nde rehber öğretmenler ve akademisyenler tarafından gerçekleştirilen ücretsiz tercih danışmanlığı hizmetinin yanı sıra adaylar, bölümler hakkında akademisyenlerden bilgi alabilecek.

dgs-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-osym-tarihi-duyurdu

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarihi duyurdu

DGS sonuçları için geri sayım sürüyor. 30 Haziran'da gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavının sona ermesinin ardından sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları adayların erişimine sunuldu. Binlerce adayı yakından ilgilendiren DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi ÖSYM adaylara duyurdu. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

bekcilik-sinav-soru-kitapcigi-ve-cevap-anahtari-yayimlandi-sonuc-tarihi-belli-oldu-mu

Bekçilik sınav soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı! Sonuç tarihi belli oldu mu?

Bekçilik sınav soru ve cevapları yayımlandı. 13 Temmuz'da gerçekleştirilen Bekçilik sınavının ardından sınav soru kitapçığı ve cevap anahtarı adayların erişimine sunuldu. Peki Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

iokbs-bursluluk-sinavi-sonuclari-hangi-gun-aciklanacak

İOKBS Bursluluk Sınavı sonuçları hangi gün açıklanacak?

Bursluluk Sınavı sonuçları için geri sayım sürüyor. MEB tarafından uygulanan sınava 5. sınıftan 11. sınıfa kadar olan öğrenciler katılmıştı. Peki, Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

iokbs-bursluluk-sinavi-sonuclari-hangi-gun-aciklanacak

İOKBS Bursluluk Sınavı sonuçları hangi gün açıklanacak?

Bursluluk Sınavı sonuçları için geri sayım sürüyor. MEB tarafından uygulanan sınava 5. sınıftan 11. sınıfa kadar olan öğrenciler katılmıştı. Peki, Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

yok-atlas-tercih-robotu-nasil-kullanilir-yok-atlas-tercih-robotu-universite-taban-puanlari

YÖK Atlas tercih robotu nasıl kullanılır? YÖK Atlas tercih robotu üniversite taban puanları

YKS sonuçlarının açıklanması ile binlerce aday YÖK tarafınfan yayımlanan Atlas tercih robotu ile bulundukları şehirde yer alan üniversitelerin tavan ve taban puanlarının yanı sıra en son hangi sıralama ile öğrenci aldığı bilgisine kolaylıkla ulaşabiliyor. Adayın aldığı puan ve sıralama bilgileri girildikten sonra kendisine uygun üniversite seçenekleri sunuluyor. Aday gitmek istediği üniversiteye YÖK Atlas tercih robotu sayesinde girip giremeyeceği konusunda fikir sahibi olabiliyor. İşte detaylar

yks-taban-puanlari-ve-kontenjanlari--yok-atlas-taban-puani-ve-kontenjanlari

YKS taban puanları ve kontenjanları | YÖK Atlas taban puanı ve kontenjanları

YKS sınav sonuçları açıklandı. Hayalini kurdukları üniversitede eğitim almak isteyen binlerce adayı yakından ilgilendiren tercih süreci için heyecanlı bekleyiş başladı. Yerleştirmeye esas başarı puanlarını gören adaylar YÖK tarafından yayımlanan tercih robotu sayesinde istedikleri alan ve bölüm için arama yapabiliyor. YÖK Atlas tercih robotu sayesinde adaylar son dört yıla ilişkin taban puanları ve kontenjanlara ulaşma şansı yakalıyor.

yks-cevap-kagitlari-ve-aday-cevaplari-erisime-acildi

YKS cevap kağıtları ve aday cevapları erişime açıldı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) cevap kağıtları ve aday cevapları ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.

aof-uc-ders-sinavi-ne-zaman-yapilacak

AÖF üç ders sınavı ne zaman yapılacak?

AÖF üç ders sınavı için geri sayım başladı. Mezun olmak için son dersleri kalan öğrenciler üç ders sınavına girecek. Peki, AÖF üç ders sınavı giriş yerleri açıklandı mı? İşte AÖF üç ders sınav tarihi...

kpss-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-2019-kpss-soru-ve-cevaplari-yayimlandi

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KPSS soru ve cevapları yayımlandı!

KPSS 2019'un 14 Temmuz'da gerçekleştirilen ilk iki oturumu sonrası gözler soru ve cevaplara çevrilmişti. Konuyla ilgili olarak beklenen haber bugün geldi ve sınavda ter döken binlerce adayın merakla araştırdığı KPSS sınav soru ve cevapları yayımlandı. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

son-dakika--yks-2019-sinav-sonuclari-osymnin-sitesinde-aciklandi

Son dakika | YKS 2019 sınav sonuçları ÖSYM'nin sitesinde açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

osym-kpss-sinav-soru-kitapciklari-ve-cevap-anahtarlarini-yayimladi

ÖSYM, KPSS sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını yayımladı

ÖSYM: 2019 KPSS A grubu ve öğretmenlik genel yetenek- genel kültür, eğitim bilimleri oturumlarının temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı.

dgs-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. ÖSYM tarafından 30 Haziran'da uygulanan sınava 300 binden fazla aday katılmıştı. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

yds-basvurusu-nasil-yapilir-osym-giris

YDS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM giriş

YDS/2 başvuruları bugün itibariyle başladı. ÖSYM tarafından elektronik ortamda alınacak olan YDS başvuruları için son tarih 24 Temmuz. Peki, YDS başvurusu nasıl yapılır?

aof-ikinci-universite-on-basvuru-tarihleri

AÖF ikinci üniversite ön başvuru tarihleri

Açıköğretim Fakültesi Türkiye Programı ikinci üniversite ön başvuruları devam ediyor. Ön başvuruda bulunmak isteyen adaylar elektronik ortamda başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

muharrem-ayi-ne-zaman-2019-asure-gunu

Muharrem ayı ne zaman? 2019 Aşure Günü...

Aşure Günü ne zaman? Muharrem ayının onuncu günü olarak kabul edilen Aşure Günü bu sene hangi tarihe denk geliyor? İşte Muharrem ayının önemi ve Aşure Günü...

parcali-ay-tutulmasi-nedir-ay-tutulmasi-saat-kacta-gorulecek

Parçalı Ay Tutulması nedir? Ay tutulması saat kaçta görülecek?

Ay'ın Dünya ile güneş ışıkları arasında kaldığında dünyanın gölgesinde kalması olayı ay tutulması olarak bilinmektedir. Peki parçalı ay tutulması nedir? Parçalı Ay Tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?

ktip-celebiden-dunyada-bir-ilk

Kâtip Çelebi’den dünyada bir ilk

İZMİR Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan ürolog Doç. Dr. Yiğit Akın ve Prof. Dr. Ali Gürbüz, prostat kanseri ameliyatında geliştirdikleri yeni yöntemle bir ilke imza attı.

yks-sonuclari-aciklandi-mi-tercihler-ne-zaman

YKS sonuçları açıklandı mı? Tercihler ne zaman?

YKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş. Milyonlarca üniversite adayı 15-16 Haziran'da yapılan üniversite sınavının sonuçlarını bekliyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Tüm gözler ÖSYM'de...

lgs-tercih-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak-meb-tarihi-duyurdu

LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarihi duyurdu

LGS tercihleri 1-12 Temmuz tarihleri arasında e-okul üzerinden ve okul müdürlükleri aracılığı ile alındı. Tercih başvurularının alınmasının ardından yeni eğitim öğretim yılında Lise'de eğitim görecek olan binlerce aday tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak içinde araştırıyor. Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu aracılığıyla LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarih adaylara duyuruldu.