YouTube telif hakkı sistemini güncelledi

17 Temmuz 2019 Çarşamba 10:28
youtube-telif-hakki-sistemini-guncelledi

YouTube telif hakkı ile ilgili olan karmaşıklıkları gidermek adına özellikle şikayetçi olanlar ile ilgili olarak kurallar konusundaki karmaşıklıkları gidermek adına sistemi güncelledi.

Telif iddialarında daha önce çok fazla karmaşa olduğunu belirten YouTube, yaptığı yeni güncelleme ile daha net olmayı amaçlarken, telif hakkı başvuru şartlarını da biraz zorlaştırdı.Telif iddialarında daha önce çok fazla karmaşa olduğunu belirten YouTube, yaptığı yeni güncelleme ile daha net olmayı amaçlarken, telif hakkı başvuru şartlarını da biraz zorlaştırdı.

Detaylı rapor talebi

Yeni telif başvuru yasasına göre YouTube, telif başvurusunda bulunanlarda daha fazla bilgi talep edecek. Özellikle videonun hangi bölümünün telif hakkına tabi olduğunu spesifik olarak belirtmek zorunda olacak olan şikayetçiler, böylece YouTube tarafından da kolayca işleme alınabilecek. Fikri mülkiyet konusunda şikayetçi olanlar başvurularını yine manüel yolla yapabilecekler. 

 Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/youtube-telif-hakki-sistemini-teknoloji-haber-2906094/Etiketler: Youtube , VideoHaber okunma sayısı: 878

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER